Lubisz świeże zioła i chcesz założyć u siebie zielnik?
Najlepiej niedużym kosztem, ale żeby wyglądał oryginalnie?

Wykorzystaj naszą największą materiałową donicę, wypełnij ją podłożem, wsadź zioła kupione w markecie albo (jeszcze lepiej) własne rozsady ziół i w zasadzie to wszystko, chociaż trzeba pamiętać o jeszcze kilku ważnych rzeczach.

 

1. Stanowisko

Zioła lubią stanowiska ciepłe i słoneczne, a do tego świeże powietrze. W domu pożyją krótko, dlatego najlepiej trzymać je na zewnątrz. Jeśli wykorzystasz do zrobienia zielnika naszą dużą donicę, to gwarantujemy, że będzie stanowić apetyczną dekorację. Jeśli postawisz ją w rogu balkonu albo przy ścianie, to wyższe zioła posadź z tyłu, bliżej ściany, a potem średnie i na koniec te najniższe. Jeśli natomiast donicy żadne ściany ograniczać nie będą, to wówczas wysokie zioła najlepiej posadzić na środku, a mniejsze przy brzegach donicy.
Produkt:
Duża donica materiałowa 70 cm

 

    

 

2. Podłoże

Musi być żyzne i przepuszczalne, dlatego na dno donicy wysyp keramzyt, na to daj warstwę kompostu, a na koniec ziemię do warzyw albo uniwersalną wymieszaną z torfem. Keramzyt to glina, która poddana obróbce w temperaturze ok. 1150 stopni Celsjusza zamienia się w granulat wypełniony powietrzem. Służy do drenażu, czyli odprowadzania wody z podłoża. Sprawia, że ziemia jest bardziej pulchna. Drenaż to często podstawa udanej uprawy. Dlaczego? Bo lubimy rośliny podlewać zbyt mocno, przez co korzenie gniją, a rośliny dopadają choroby. Drenaż powoduje, że nadmiar wody może odparować.
Produkty:
Podłoże do ziół
Podłoże do ziół i warzyw
Keramzyt

 

 

 

3. Nawożenie

Skoro ma być zdrowo i naturalnie, to na początek można dodać trochę nawozu wieloskładnikowego, ale potem to już najlepiej wspomagać się biohumusem, gnojówkami i innymi nawozami organicznymi.
Produkty:
Nawóz wieloskładnikowy, mineralny
Biohumus

 

 

 

4. Podlewanie

Korzystając z naszej donicy materiałowej pamiętaj przede wszystkim o tym, by nie wlewać od razu dużo wody naraz. Podlewaj umiarkowanie albo zaprzyjaźnij się ze zraszaczem. Uwierz nam. Takie rozwiązanie uratuje niejedną roślinę.
Produkty:
Opryskiwacz kompresyjny